Провітрювач
Це невеликий пристрій, який монтується на виробництві або вже на готове вікно. Завдяки дії природних законів різниці тисків зовні та всередині приміщення, повітря постійно надходить у приміщення. Відбувається заміна старого повітря, яке виходить через вентиляційні канали.
Провітрювачі мають високий рівень шумоізоляції, захищають від зовнішніх погодних умов і комах, мають ручне дорегулювання. Таким чином у будинку відбувається постійний повітрообмін за повної безпеки, оскільки вікно залишається щільно і надійно закритим.
Із цим товаром також купують:
Провітрювач є практично єдиним прийнятним рішенням проблеми вентиляції у разі, коли йдеться про скління перших поверхів офісів та магазинів, що виходять на жваві, центральні вулиці міста. Провітрювати стандартними методами (відкриваючи стулку) дані приміщення досить проблематично, тому що суттєво знижується безпека та збільшується шумовий тиск на співробітників та відвідувачів.
Якщо ж передбачити встановлення провітрювачів на етапі проектування, то взагалі відпадає потреба у вікнах з стулками, що відкриваються, а це істотно знижує вартість світлопрозорих конструкцій. Єдине, що потрібно передбачити, це можливість доступу до вікна зовні для миття склопакетів (але це, як правило, не проблема для перших поверхів).
Екологічне обгрунтування
За оцінками екологів повітря в приміщенні в 4-6 разів «брудніше» і в 8-10 разів токсичніше за зовнішній. Тут він є зволоженим (приготування їжі, дихання мешканців, користування ванною), містить мало кисню, але багато шкідливих отруйних сполук, що утворюються під час випаровування з поверхонь штучних виробів та лакованих поверхонь.
Надмірна кількість вологи тягне за собою розвиток грибків, що добре відомо мешканцям панельних будинків і кутових квартир багатоповерхівок. Нашим співвітчизникам добре відомий результат співжиття зі спорами цвілі в будинку - це несподівана алергія та хронічні захворювання дихальних шляхів.
Єдиним рішенням для цих тотальних проблем є налагодження постійного повітрообміну та вентиляції у житло. Найдоступнішим, найпростішим і найефективнішим рішенням є застосування віконних провітрювачів.
Законодавче обгрунтування
З початку 2006 року вступив в дію закон ДБН В.2.2-15-2005, який вийшов замість СНиП 2.08.01-89 та ДБН 79-92, який регламентує необхідну кратність повітрообміну та встановлює застосування провітрювачів у цивільному будівництві при монтажі вікон.
Провітрювачі - це не забаганка законодавців, а життєво-необхідне рішення. Це світова практика, яка нарешті починає впроваджуватись в Україні.
Трохи передісторії
Приблизно сорок років тому почали масово встановлювати металопластикові вікна. Обігрівати приміщення ставало все дорожчим, а герметичні вікна були унікальним рішенням для збереження тепла та шумоізоляції житлових приміщень. Проте, разом із великою користю, герметичні вікна принесли із собою ще й лихо. Швидко стало зрозуміло, що їх застосування знижує до неадекватно низьких рівнів або блокує необхідний повітрообмін, що призводить до токсичності домашнього повітря.
Та й справді, з одного боку такі конструкції надійно зберігали тепло і тишу в будинку, але з іншого — приміщення перетворювалося на герметичну ємність, де накопичувалася водяна пара, перетворюючись на конденсат на вікнах і вуглекислий газ, що спричиняє задуху, а також токсичні випаровування. зі штучних поверхонь (килимів, меблів, електроприладів тощо).
Світ швидко схаменувся і вже в 90-х роках почалося виробництво унікальних маленьких приладів для вікон, за допомогою яких необхідний приплив свіжого повітря в приміщення став постійним. Знайшовся рецепт для оздоровлення внутрішньої екології будинків, і все це при безпеці щільно закритих вікон! Перші провітрювачі виготовлялися в скандинавських країнах. Зі Скандинавії поширилися до Великобританії, Франції, Бельгії, Голландії, США та Канади. Останнім часом їх «відкрили» у Японії та країнах Балтії. У більшості з цих країн внаслідок багаторічного позитивного експлуатаційного досвіду було введено адміністративні примусові норми застосування провітрювачів у сучасних вікнах.